O NÁS    >   PŘÍBĚH

NÁŠ PŘÍBĚH

Navazujeme na nejlepší tradice poctivého pekařského řemesla. Každý den
pro vás připravujeme bohatou škálu pekařských a cukrářských výrobků.

V malebném Šumavském podhůří, nedaleko hory Kleť a v blízkosti Českého Krumlova, který je zapsán na prestižním seznamu světového dědictví UNESCO, se nachází obec Srnín. Právě zde byla v roce 1956 zahájena výstavba pekárny, která oficiálně odstartovala svůj provoz na podzim roku 1960.

Tehdy zde byla k dispozici tříetážová parní pec vytápěná dřevem a uhlím, které se sem vozilo po železnici, válecí stroj, automatická dělička a rohlíkový stroj značky Maxim. Výrobky, jež se tu sázely ručně, si rychle získaly oblibu zákazníků a kapacita provozu brzy nestačila pokrýt poptávku.

Zatímco v okolních obcích byly pekárny rušeny, v Srníně se zanedlouho rozhodlo o rozšíření provozu a výstavbě nové budovy. A vyplatilo se. Vždyť například za rok 1965 vyrobila pekárna, kde tehdy pracovalo 85 zaměstnanců, 3 198 tun chleba, 910 tun běžného a 390 tun jemného pečiva. V roce 1987 to bylo 5 tisíc tun všech druhů chleba, 55 tun tmavých rohlíků a 47 tun cukrářských výrobků, z toho 3 tuny trubiček z listového těsta.

Po změně společenských poměrů čekaly na srnínskou pekárnu nové výzvy. Počátkem 90. let došlo k její privatizaci. Jedním z hlavních úkolů té doby bylo sladit umění a dobré jméno jihočeských pekařů a cukrářů s aktuálními podmínkami a požadavky doby. To platí dodnes.